Milyen jellegű heg kezelése érdekli leginkább?

2014. február 14., péntek

Kóros hegtípusok

Hipertrófiás hegek 

Gyakrabban fiataloknál és sötétebb bőrű betegeknél fordul elő, főleg égési sérülések után. Vastagok, kiemelkednek a bőrfelszínről és sötétebb, lilás-vöröses színűek. Bár nem nőnek túl a seb területén, viszketnek és fájdalmasak is lehetnek. A hipertrófiás hegek kialakulásának folyamata pár hét alatt elkezdődik. Történhet javulás gondozás nélkül is, azonban ez akár években mérhető.


Keloidos hegek 

A keloidos hegek túlburjánzás miatt jönnek létre. Ez bármely életkorban előfordulhat, azonban itt is gyakrabban érintettek fiatalok és/vagy sötétebb bőrű betegek. A keloidos heg vastag, túlnő az eredeti seb határain. Lehet kerek, vagy állhat szabálytalan csomókban, esetenként pókhálószerű alakzatban terjeszkedik. Színák vöröses-lilás, és a sérülést követő pár héttel-hónappal kezdenek kifejlődni.


Atrófiás hegek 

Az atrófiás hegek behúzódnak, vagyis mélyebben helyezkednek el, mint a környező bőr felszíne. Általában akne, pattanások, vagy bárányhimlő után alakul ki, ebből adódóan kicsi, kerek formában jelennek meg. Oka, hogy a gyógyulási folyamat leáll, és nem képződik elég kötőszöveti rost. Ezek kezelése non-invazív módon sajnos kevésbé sikeres.


A szilikon lapos kezelés 

világszerte elismert eljárás a hegek kezelésében, számos szakember javasolja és használja, köztük a Hegek Kezelésével Foglalkozó Nemzetközi Tanácsadó Bizottság. Mellékhatásai nincsenek, és egy állandó, a gyógyuláshoz legoptimálisabb környezetben tartják a bőrt. A hipertrófiás hegek esetén ajánlott a szilikon gél/tapasz mellé nyomó kezelést is alkalmazni.

Általános jótanács 

Óvjuk a hegeket (főleg az újakat) a szélsőséges hőmérsékleti hatásoktól – például erős napsütés, szolárium, szauna, vagy rendkívüli hideg.


További részletekért és árakért keresse fel weboldalunkat


Kövessen minket Facebookon!
 Facebook

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése