Milyen jellegű heg kezelése érdekli leginkább?

2014. április 22., kedd

Hegkezelés égési sérülések után II. rész

A hipertrófiás hegek kezelése

Szükséges, hogy szorosan együttműködjön orvosával és terapeutájával ahhoz, hogy hege a lehető legjobban gyógyuljon. Erős elköteleződés szükséges a betegtől és annak családjától is, hogy pontosan kövessék és betartsák a kezelés lépéseit, szabályait a lehető legjobb eredmény érdekében.

Nincs olyan kezelés, amely általánosságban a legideálisabb a hegekre. Sok éven át úgy gondolták, hogy a személyre szabott nyomóruházat a legjobb módja a hipertrófiás hegek kezelésének, a legújabb kutatások szerint azonban a nyomóruházat nem befolyásolja a végeredményt.
-          Amennyiben a kezelést végző orvos(ok) nyomóruházat használatát javasolják, azt napi 23 órán át kell hordani. Habár a nyomóruha nem gyorsítja fel a heg gyógyulását, csökkentheti a viszkető érzést és védi a bőrt a sérüléstől. Néhány égési sérült pedig a nyomóruhát esztétikusabbnak érezte a heges bőrfelületnél.

-          A szilikon gél lapok vékony, rugalmas, orvosi szilikonból készült, különböző méretű és formájú lapok, amely a hegek befedésére szolgál, lecsökkentve így a viszketést és kiszáradást. Általában tartós és kényelmes viseletet jelentenek. Hordhatóak egyszerűen ruha alatt, vagy nyomóruházat- sín- vagy akár gipsz alatt is. Néhány ember érzékeny lehet a szilikonra. Érdemes időről időre ellenőrizni, hogy a bőrt nem érte-e irritáció, nincs-e kipirosodva.

-          Előfordulhat, hogy a terápiát vezető személy egyénre szabott betétet ír elő pl. kesztyű, nyomókötés vagy nyomóruházat alá, hogy ezzel növelje a heget érő nyomást. Ezeket a betéteket különböző anyagokból készítik a puha habtól a gumiszerű anyagokig.

-          A masszázs segíthet puhítani és csökkenteni a heg érzékenységét. Nyújtással kombinálva a masszázs segítségével a heg kevésbé lekötött és puhább. A masszázstípusokat illetően kérje terapeutája segítségét.

-          A sebészi beavatkozások szintén egyfajta megoldást jelentenek a hegek kezelésében, amennyiben a hegesedés megakadályozza a beteget bizonyos tevékenységek végzésében. Fontos, hogy együttműködjön szakorvosával a szükséges lépések-, illetve a kezelés eredményességének megállapítását illetően.

Hegszövet sérülése

A hegszövet könnyen sérül. Amennyiben az elsődleges égési sebek begyógyultak, a gyógyult bőr sérülékeny, esetleg kirepedhet, sebesedhet. Dörzsölésre felhólyagosodhat, nyújtásra felszakadhat, kifekélyesedhet. Előfordul, hogy valaki észre sem veszi a sérülést, ezért fontos időről időre ellenőrizni a hegek állapotát. Ezeknek a sérüléseknek a kialakulása az idő előrehaladtával, a hegek érésével egyre ritkább.

Felhólyagosodás
-          A hólyagok kialakulása általában a heg felszínének borotválása, vagy dörzsölése miatt alakulnak ki. Okozójuk lehet akár a túl szoros ruha, amely fel- és levételkor dörzsöli a heget – például a nyomóruhába való öltözésnél, vagy a viszkető hegek vakarása miatt.
-          A hólyagokat azonnal ki kell szúrni és lecsapolni, amint észrevették őket. Steril tűvel apró lyukat kell szúrni a hólyagon, tartalmát pedig egy darab gézzel felitatni, ezután antibiotikumos kenőccsel kezelni a területet.
-          Ha egy hólyag magától szétnyílik, nem ragadó kötszerrel át kell kötni. Ezeket keressük patikákban.
-          A ragasztóval ellátott kötszerek vagy tapaszok nehezen eltávolíthatók, így levételkor megsérthetik, felszakíthatják a hegeket.

A heg felszakadása
-          A bőr felszakadása leggyakrabban fizikai behatásoktól történik (pl. ha nekimegyünk az ajtófélfának, asztal sarkának, vagy más berendezési tárgynak). Okozhatja akár karcolás.
-          Ha a terület nagyon vérzik, nyomókötést kell alkalmazni 5 percen át, míg a vérzés eláll.
-          A terület óvatosan lemosható enyhe szappannal és vízzel.
-          Kis mennyiségű antibiotikumos kenőcsöt, valamint nem ragadó kötszert használhatunk.
-          Amennyiben a sérülés körüli terület kipirosodik és melegszik fennáll a fertőzés veszélye – keresse fel orvosát további vizsgálatra.

Fekélyesedés
-          A fekélyek elsősorban hajlatoknál alakulnak ki: vállak körül, könyökhajlatban, térdhajlatban.
-          Ezek a területek nehezen gyógyulnak, mivel a mindennapi mozdulatok által a seb újra és újra felnyílhat, akár növekedhet is.
-          A sebet tartsuk vékonyan bekenve antibiotikumos kenőccsel, főleg ha tornagyakorlatokat, nyújtásokat végzünk.
-          Amennyiben a seb továbbra is szétnyílik, mélyül vagy nő, javasolhatják az érintett terület sínezését vagy gipszelését pár napra, hogy a seb területe mozdulatlan maradjon.
Allergiás reakciók
-          Mindenképp tájékoztassa orvosát, ha bármilyen bőrallergiája van.
-          Allergiás bőrreakciót okozhat a szokásos testápoló vagy szappan lecserélése, vagy a nyomóruhában használt gumi.
-          Amennyiben allergiás reakciót észlel azonnal hagyja abba minden szappan, testápoló és kenőcs használatát 2-3 napra.
-          Ha az allergiás reakció elmúlik egyesével térjen vissza az addigi termékek használatához.

MIT TEGYEK?

-          Legyen aktív résztvevője gyógyulásának – kérdezzen, vegyen részt a döntéshozásban ellátását illetően. Készítsen listát kérdéseiről, aggodalmairól orvosával történő találkozás előtt.
-          Mindig tartsa bőrét tisztán és hidratáltan.
-          Tartsa be az orvosa által előírt mozgásprogramot.
-          A hegek testápolóval való masszírozása nedvesen tartja őket, könnyebben nyúlnak és kevésbé érzékenyek. Ezzel is elkerülheti a hegszövet sérülését.
-          Fontos, hogy betartsa a gyártó által megszabott használati előírásokat a nyomóruházatok, betétek, sínek, szilikon lapok esetén. Amennyiben úgy érzi nem illeszkednek megfelelően, vagy bármilyen bőrproblémát azonnal értesítse orvosát, terapeutáját.
A gyógyulási folyamat gyakran hosszúnak tűnhet, és frusztrációt okoz az égési sérülteknek és családjuknak. Ha bármilyen kérdése van sérülésével, gyógyulásával kapcsolatban, keresse fel szakorvosát, informálódjon!

Az eredeti cikk címe: Wound Care and Scar Management after Burn Injury
Szerzők: Sandra Hall, PT, Karen Kowalske, MD, Radha Holavanahalli, PhD az University of Washington Model Systems Knowledge Translation Center együttműködésével


Figyelem!
A cikkben lévő információk nem helyettesítik a szakorvossal való konzultációt! Mindenképp kérje orvos tanácsát az Önnek legmegfelelőbb kezelésről, lehetőségekről!

2014. április 18., péntek

Hegkezelés égési sérülések után I. rész

Az égési sérülést elszenvedőket gyakran nem csak a lelki és fizikai fájdalom kíséri a baleset után, de az égés következményei egy életre funkcionális és esztétikai problémát okozhatnak. A hipertrófiás hegek kialakulása égési sérülés után a leggyakoribb komplikáció. Nehéz előre megmondani, hogy kinél fog kialakulni. A kutatások azt mutatják, hogy kevésbé súlyos égéseknél (amelyek 10 napon belül gyógyulnak) nem alakul ki heg. A 12-21 nap között gyógyuló, súlyosabb égési sérüléseknél már fennáll a veszély, azonban a 21 napnál később gyógyuló-, vagy átültetést kívánó esetekben a hegesedés esélye igen magas.

Miért alakulnak ki a hegek?
A hegesedés kortól, etnikai hovatartozástól, a sérülés súlyosságától és elhelyezkedésétől is függhet. Hegek akkor alakulnak ki, ha a bőr bizonyos mélységben sérül, vagy ég. A test collagén nevű proteint termel, hogy a sérült bőrt helyreállítsa. Normális esetben a kollagén rostok szép rendezett sorrendben helyezkednek el, hipertrófiás hegeknél azonban a rostok véletlenszerűen, össze-vissza képződnek, emiatt válik az új bőr/heg textúrája eltérővé.

A heg gyógyulása hosszú időbe telhet. A hegesedés általában az első néhány hónapban alakul ki az égés után, csúcsát 6 hónap elteltével éri el, majd 12-18 hónap elteltével véglegesedik. Ahogy a heg véglegessé válik színe halványul, felszíne laposodik, puhává és kevésbé érzékennyé válik.

Milyen a hipertrófiás égési heg?
  • az eredeti sérülés területén belül marad
  • a sérülés után első pár hónapban alakul ki
  • gyakran bordós, lilás színű és a normál bőrfelszín felszíne fölé magasodik
  • érezhetően kicsit melegebb lehet, érzékeny és viszket
  • az ízületek környékén látványosabb lehet, a bőr mozgás miatti feszülése miatt

Gyakori problémák a hipertrófiás hegekkel
  • Az ízületek környékén kialakult hegek bizonyos esetekben nehezíthetik a mozgást, kontraktúrához vezethet.
  • A viszketés elvakarást, a bőr sérülését idézheti elő.
  • A látható helyen lévő hegek miatt viselőjük veszíthet önbizalmából, távolságtartóvá válhat, szociális élete beszűkülhet, amely elszigeteltséghez, depresszióhoz, alacsonyabb életminőséghez vezethet.
  • A hajlatoknál a hegek kiszáradhatnak és felrepedhetnek.
  • A hegek a normál bőrnél érzékenyebbek a napsütésre és kémiai vegyületekre.

Kontraktúrák
A kontraktúrák befolyásolhatják a mozgást, korlátozhatják az önellátás képességét. Amennyiben a kontraktúra a lábat érinti, nehézzé válhat a guggolás, ülés, járás, vagy lépcsőzés. Ha a törzs és a karok érintettek az megnehezíti a mindennapi önellátást, evést, öltözködést, tisztálkodást, vagy akár a munkavégzést. Néhány kontraktúra elkerülhetetlen, de számos ilyen komplikáció megelőzhető, ha aktívan részt veszünk a rehabilitációs programban. Íme, néhány emlékeztető:
  • Nyújtás végzése ajánlott 5-6 alkalommal naponta. A nyújtás elvégzésének megkönnyítésére használható az orvosunk által ajánlott hidratáló készítmény.
  • Amennyiben a terapeuta a heget bizonyos nyújtott állapotban rögzítette, fontos, hogy előírásnak megfelelően hordjuk a rögzítőt és tájékoztassuk a terapeutát, amennyiben ez az állapot fájdalmas, vagy irritációt okoz.
  • Fontos, hogy mindent magunk végezzünk, amit csak tudunk. Lehet, hogy hosszabb időbe telik, mint korábban, de a mozgás fejleszteni fogja a mozgási képességet és segít, hogy továbbra is elláthassuk magunkat.

Viszketés
Az égési sérülések gyakran tönkre teszik azokat a mirigyeket, amelyek addig a bőr kiszáradásának megakadályozásáért feleltek. Ezeknek a mirigyeknek a hiánya okozza a kiszáradást és viszketést.
Számos páciens tapasztal erős viszkető érzést az égés után. Kutatások szerint minél nagyobb kiterjedésű a sérülés, annál valószínűbb, hogy a viszketés problémát fog okozni.

Kérdezze orvosát, melyik hidratáló készítményt a legmegfelelőbb Önnek! A magas víztartalmú (flakonos) hidratálók általában hamarabb felszívódnak, így gyakrabban kell őket alkalmazni. A tubusos vagy tégelyes hidratálók általában sűrűbbek és kevesebb vizet tartalmaznak, így ritkábban is elég őket alkalmazni. Arról mindenképp meg kell bizonyosodnunk, hogy ne legyen a termékben allergén anyag (pl. parfüm).
  • A hidratálók bármely, teljesen behegedt területen használhatók egész nap.
  • Vékony rétegben felvive, elmasszírozva kenjük a még érzékeny hegekre. A hegek véglegesedésével használhatunk egyre több nyomást, hogy felszabadítsuk a hegeket.
  • Kerüljük a forró vizes fürdőt és parfüm tartalmú szappanokat/tusfürdőket, mivel ezek tovább száríthatják a bőrt.
A viszketés nyomó ruházattal és helyi, vagy szájon át szedhető antihisztaminokkal biztonságosan csökkenthető. Kérdezze orvosát, hogyan használhatja az antihisztaminokat.
Soha ne használjon ásványi olajat, vazelint vagy antibiotikumos krémet a bőr nedvesítésére! Ezek allergiás reakcióhoz és a bőr sérüléséhez vezethetnek!

Napsütés
A gyógyuló hegeket ne tegyük ki közvetlen napsütésnek. Az elszíneződött és még nem végleges hegek könnyen megégnek. Amennyiben napra kell mennie a következőt ajánljuk:

  • Időzítse a tennivalókat/intézendőket kora reggelre, vagy estére, amikor a napsütés már nem olyan erős.
  • Használjon legalább 15 faktoros napvédő termékeket.
  • Óránként ismételje meg a napvédő termékek használatát, ha szabadban tartózkodik.


Forrás:
Burn Injury Model Systems


A Pro-Sil Sport 15 faktoros fényvédelemmel ellátott


További információk:

Kövessen minket Facebookon:
 Facebook


2014. április 8., kedd

GYIKok - az összes gyakran ismételt kérdés


Megvásárolhatom a termékeket patikában?
Igen. Keresse a patikák listáját Facebook oldalunkon, illetve a blogon publikált jegyzetek között!

Hol és hogyan tudok vásárolni?
A Biodermis hegkezelő készítményeket megvásárolhatja webshopunkban is: www.hegkezelok.hu .
A szállítási feltételekről tájékozódjon ugyanitt, az ÁFSZ oldalon.

Használható bármely Biodermis hegkezelő termék akne hegeken?
Az akne által okozott hegek a bőr felszínéhez képest besüppedve helyezkednek el. A Biodermis hegkezelő készítményei kifejezetten olyan hegekre lettek kifejlesztve, amelyek kiemelkednek a bőr felszínéről. Ezért alkalmasak hipertrófiás és keloid hegek kialakulásának megelőzésére, kezelésére.

Mennyi idő után várhatok javulást a hegem alakulásában?
Sok beteg már egy-két heti használat után észleli a javulást. Ugyanakkor minden heg máshogy reagál, különösen a régebbi hegek esetében van szükség több időre látható változás bekövetkezéséhez.

Érheti közvetlen napsütés a kezelt felületet?
Az Epi-Derm nem rendelkezik UV sugárzás elleni védelemmel, ezért legjobb eltávolítani arra az időre, míg a kezelendő felület közvetlen napsütésnek van kiéve (természetesen ilyenkor mindenképp használjunk napvédő krémet a hegen is!). A heg közvetlen napsugárzásnak való kitétele ronthatja annak gyógyulását. Felülete elszíneződhet, a bőrszövet megvastagodhat!
Ne használjon napvédő terméket a Biodermis hegkezelő készítmények alá! Amennyiben olyan helyen található a heg, amely ki van téve a környezeti hatásoknak (kézfej, nyak, arc, nyáron lábszár, kar, stb.), használjon Pro-Sil Sport szilikon stiftet, amely 15 faktoros UV sugárzás elleni védelemmel van ellátva. A Pro-Sil Sport ugyanakkor napi tevékenységek folytatása mellet javasolt, kifejezetten napozáshoz nem minősül napvédő készítménynek!

Meddig használható egy szilikon lap?
Egy szilikon lap körülbelül 14 napig használható. Amikor úgy érezzük, a termék kezdi elveszíteni öntapadó képességét, illetve felületéről a szennyeződéseket a napi tisztítással nehezen lehet teljesen eltávolítani, ideje lecserélni.


GYIK – PRO-SIL

Mennyi időre elegendő egy tubus Pro-Sil (4,25 g)
Általában egy kicsi vagy közepes méretű hegen a tubus tartalma nagyjából 3 hétre elegendő.

Alternatívája egymásnak a Pro-Sil és az Epi-Derm?
A Pro-Sil helyettesítheti az Epi-Derm-et, azonban egyidejű használatuk nem javasolt, mivel az Epi-Derm tapasz alá semmilyen egyéb készítményt nem szabad használni. Számos páciens jól bevált módszere, hogy otthonra és estére  Epi-Derm tapaszt használ (mivel ez egy egész éjszakán át kitart), a Pro-Sil-t pedig naponta többször applikálja (abban az  esetben,  ha a heg elhelyezkedése miatt jól látható helyen van – arc, nyak, áll, váll, kézfej, stb.).
A Pro-Sil stift könnyebb, praktikusabban hordozható és diszkrétebb, mint más hegkezelő krémek/gélek, valamint nincs szükség rá, hogy kezünkkel hozzá érjünk, elkenjük a szilikont, ezáltal használata kényelmes és praktikus.

A Pro-Sil ugyanolyan hatékony, mint az Epi-Derm?
Igen, a két termék hatékonysága egyforma.

Használható a Pro-Sil a szemek és száj környékén?
Igen, de ügyeljünk arra, hogy a ne kerüljön bele a termék ezekbe a területekbe.

Használható a Pro-Sil gyermekeken?
Igen, felügyelet mellett a megfelelő használat érdekében. A Pro-Sil teljesen biztonságos, toxikus anyagot nem tartalmaz.

Miért nem gyártanak Pro-Sil Sportot magasabb UV védelemmel?
Az UV védelem megnövelése fizikai változtatást igényelne a formulában, ezért lecsökkenne a termékben lévő orvosi szilikon mennyisége. Hiszünk benne, hogy a 15 faktor megfelelő fényvédelmet nyújt amellett, hogy a termék megtartja az elvárt hegkezelő hatékonyságát.



GYIK – XERAGEL

Mennyi időre elegendő egy tubus Xeragel?
Általában, egy kicsi vagy közepes heg esetében egy tubus Xeragel 2-3 hétre elegendő.

Alternatívája egymásnak a Xeragel és az Epi-Derm?
A Xeragel helyettesítheti az Epi-Derm-et, azonban egyidejű használatuk nem javasolt, mivel az Epi-Derm tapasz alá semmilyen egyéb készítményt nem szabad használni. Számos páciens jól bevált módszere, hogy otthonra és estére  Epi-Derm tapaszt használ (mivel ez egy egész éjszakán át kitart), a Xeragel-t pedig naponta többször applikálja (abban az  esetben,  ha a heg elhelyezkedése miatt jól látható helyen van – arc, nyak, áll, váll, kézfej, stb.).

A Xeragel ugyanolyan hatékony, mint az Epi-Derm?
Igen, a két termék hatékonysága egyforma.

Használható a Xeragel a szemek és száj környékén?
Igen, de ügyeljünk arra, hogy a ne kerüljön bele a termék ezekbe a területekbe.

Használható a Xeragel gyermekeken?
Igen, felügyelet mellett a megfelelő használat érdekében. A Xeragel teljesen biztonságos, toxikus anyagot nem tartalmaz.


GYIK – EPI-DERM

Öntapadó az Epi-Derm tapasz? 
Igen, az Epi-Derm tapasz öntapadó, csak bizonyos területek lehet szükség további megerősítésre.

Mennyi ideig kell használni az Epi-Derm tapaszt? 
Mind az Epi-Derm, Pro-Sil és Xeragel esetében legalább 12 órán keresztül kell a hegen lennie a terméknek naponta, körülbelül 8-12 héten át. Egy Epi-Derm tapasz kb. 14 napig használható. A tapaszokat 12 óra elteltével le kell venni és meleg, mosószeres vízzel megmosni és megszárítani. Száradás után újra visszahelyezhetők.

Miért pont ezt válasszam?
Az Epi-Derm, Pro-Sil és Xeragel garantáltan orvosi szilikonnal készült. A magas minőséget értékelve a Biodermis termékcsaládot közvetlenül vásárolják kórházak, égési sérüléseket ellátó intézmények, plasztikai sebészek, bőrgyógyászok és más szakemberek.

Mennyire hatékony az Epi-Derm a hegek kezelésében? 
Klinikai kutatások azt mutatják, hogy minél frissebb egy heg, annál hatékonyabb a kezelés. Az egyik ilyen kutatás a hegkezelés sikerességét 85%-ban állapította meg az 1 évnél fiatalabb, 65%-ban a 2-10 év közötti hegek esetében.

Szükség van a Pro-Sil vagy Xeragel használatára az Epi-Derm tapasz mellett? 
A Pro-Sil és Xeragel termékeket gyakran használják napközben látható helyeken is (arcon, kézen, stb). Azok, akik 24 órán át használják a termékeket, általában jobban szeretik az Epi-Derm tapaszt éjszakára, mivel egy tapasz egészen reggelik kitart.

Tökéletesen elmúlnak a hegek az Epi-Derm használatával? 
Valószínűleg soha nem lesz olyan termék, amely erre képes. Az ideális hegkezelés a heg magasságának, vastagságának és/vagy elütő színének minimalizálását jelenti, vagyis segít a környező bőrhöz hasonló felületet létrehozni, hogy a heg minél kevésbé látszódjon.

Van bármiféle mellékhatása? 
Ritkán. Mint minden helyi kezelő eszköz közvetlenül a bőrre kerül, így megvan a lehetősége a bőr gyulladásának. Amennyiben ilyesmit tapasztal azonnal függessze fel az Epi-Derm használatát.

Biztonságos? 
Igen. Minden termék az Amerikai Egyesül Államok FDA (Food & Drug Administration) engedélyével rendelkezik, valamint Európai C.E. jelzéssel (A CE jelölés azt tanúsítja, hogy egy adott termék megfelel az európai előírásoknak). A termékek kizárólag biztonságos, nem tartalmaz toxikus anyagokat, gyógyszermentes, félig záró szilikon gélt tartalmaznak.

Vágható az Epi-Derm tapasz? 
Igen, az Epi-Derm szilikon hegkezelő tapaszokat kisebb darabokra lehet vágni tiszta olló vagy kés segítségével. A levágott darab mérete akkora legyen, hogy teljesen befedje a heg felületét, illetve körülbelül fél centiméterrel túllógjon annak széleinél.

Miben különbözik az Epi-Derm más szilikon tapaszoktól? 
Az Epi-Derm gyártója ennek az eszköznek a kifejlesztője, ahogy elsőként mutatta be a tapasz különböző változatait is (vastagságban, formában). Mindezek mellett a lehető legjobb minőségben és előállítási előírások keretében készülnek.

Mikor lehet elkezdeni az Epi-Derm használatát? 
Az Epi-Derm azonnal applikálható amint a varratokat eltávolították és a var már nincsen a seben.

Használható-e gyermekeken? 
Igen, mivel teljesen biztonságos, nem tartalmaz toxikus anyagokat.

Vegyem le a tapaszt fürdéskor, edzés idejére vagy úszáshoz?
Igen, a tapaszokat ilyen esetekben el kell távolítani a hegről a túlzott mértékű nedvesedés miatt.

Használható az Epi-Derm arcon? 
Igen, az Epi-Derm tökéletesen működik az arcon lévő hegek esetében is, a páciensek azonban ezen a területen inkább Pro-Silt, vagy Xeragelt használnak napközben, mivel ezeknek a jelenléte a bőrön kevésbé észrevehető, mint a tapaszé.

Mennyi ideig használható egy tapasz? 
Egy tapasz körülbelül 1-2 hétig használható. Amikor a tapasz érezhetően kezdi elveszíteni tapadási készségét, vagy felszínén a szennyeződések nehezen eltávolíthatók a napi tisztítással, ideje lecserélni egy újra.

A fel nem használt tapasz (függetlenül attól, hogy bontott vagy bontatlan csomagolásban van), megfelelő tárolás mellett évekig eláll.


2014. április 6., vasárnap

Hogyan hat a napsütés a hegek gyógyulására?

"A heg olyan, mint a vélemény: mindenkinek van egy.”

Mindegy, hogy állunk alatt vagy a térdünkön, bizonyosan emlékeztet arra a bizonyos rossz döntésre, szerencsétlen balesetre, vagy műtétre a múltból. Sokan meg szeretnének szabadulni tőlük, a technika fejlődése pedig egyre hatékonyabb megoldásokat kínál, a hegek minél jobb elhalványítására – hacsak nem tesszük ki a gyógyuló bőrfelületet a napsütésnek!

így ne!!!

A hegek a bőr természetes gyógyulásának eredményei és különleges figyelmet igényelnek, mert a heg szövete érzékeny. Ez az érzékenység az oka annak, hogy a heg nagyon könnyen megég a napsütés hatására, emiatt pedig bebarnul és még inkább látható marad a bőrön. Ezért történik, hogy azoknak a horzsolásoknak a helyei, amelyeket a strandon szedünk össze gyakran barnák, illetve mindig jobban láthatóak maradnak. A napsütésnek kitett heg nem csak elszíneződik, de az éppen gyógyuló bőrszövet meg is vastagodhat. Ez a két hatás jóval megnehezíti a későbbi kezeléseket [Baumann, Leslie, M.D.].


a ragtapasz alatt az oxigén és nedvesség aránya biztosan nem lesz megfelelő

A legjobb dolog, amit tehetünk a hegek naptól való megvédése érdekében, hogy eltakarjuk, vagy a megfelelő készítményekkel védjük. Ha a nyári melegben nincs kedvünk „nagykabátot” venni, illetve ha arcunkon, kezünkön, vagy más, nehezen eltakarható helyen van a heg, lehet segítségünkre az UV védelemmel ellátott Pro-Sil Sport szilikon stift!



Az UV védelemmel ellátott stift ára megegyezik a normál stiftével, vagyis az UV védelem teljesen opcionális. Óvjuk bőrünket!



árakat és részleteket itt talál:


 Facebook

2014. április 4., péntek

Táskaméleon

Nem szorosan ide tartozik, de IGEN, ez egy Louis vuitton "táskaméleon"! :)

így péntekre ez épp megfelel


Miért éppen kaméleon?
Mert hegkezelőink célja is az, hogy a heg a lehető legjobban környezetéhez hasonlóvá változzon.

2014. április 2., szerda

Hol kaphatóak a Biodermis hegkezelő készítmények?

Néhány patikával szerződésben állunk, itt megvásárolhatóak hegkezelő készítményeink.

Budapest


Nagyvárad Gyógyszertár
1091 Budapest
Üllői u 121.
Telefon: 215-3800
Fax: 215-3800

Óbuda Medi-Ventura Patika
1032 Budapest,
Vörösvári út 84-86.
Telefon: 388-6142

Szent Margit Patika
1023 Budapest,
Frankel Leó út 22
Telefon:212 4406


Pest megye

Aurea Mediocritas
2700 Cegléd
Kinizsi u. 10.

Gyenes Medical Center - Szent Kristóf Patika
2760 Nagykáta
Gyóni Géza u. 13.
Tel./fax: 06-29-444-744

Dél-Magyaroszág


Centrum-Pharma Kft
5700 Gyula
Karácsony J. u. 14.
Telefon: 66/561-050

Szolnok Plaza Gytár 
5000 Szolnok 
Ady E. u. 28. 
56/801-015

SZTE - Korányi Gytár 
6720 Szeged 
Korányi fasor 8. 
Telefon: 62/545-440

Meditres Pharma Kft
6000 Kecskemét 
Bagoly u. 1/A 
Telefon: 76/508-362

Kabay-Med Ker. és Szolg. Bt.
6722 Szeged Tisza Lajos krt. 95.
Telefon: 62/420-763

Nyugat-Magyarország

Szekszárd 7100
Béri B.Á. U. 68. 
Telefon: 74/511-814

Vitakontrol Kft 
Kaposvár 7400
Tallián Gy. U. 38.

Lamicum Kft Pécs 7622
Bajcsy-Zs. U 11/1
Telefon: 72/516-077

Pannon Patika
Pécs 7624
Ifjúság u 2.
Telefon: 72/516 740

Kelet-Magyarország

Platán Patika
Nyíregyháza 4400
Hősök tere 10.
Telefon: 42/406-076