Milyen jellegű heg kezelése érdekli leginkább?

2014. március 31., hétfő

Heg pajzsmirigy műtét után

A pajzsmirigy műtét széles feltárással történik, így van lehetőség ugyanis a pajzsmirigy lebenyek biztonságos megközelítéséhez szükséges eltávolításukhoz vagy csonkolásukhoz.

az érintett terület fontos mind funkcionális, mind esztétikai szempontból

A nyak bőre mindennapos igénybevételnek van kitéve. Fejünk fordításakor nyúlik, ruha, ékszer dörzsölheti, irritálhatja, ráadásul az év nagy részében fedetlen, napfénynek, szélnek, kitett terület. Mindezek miatt mind gyakorlati, mind esztétikai szempontból érdemes segíteni a nyakon kialakuló heg gyógyulását.

a sebgyógyulás mintegy hat hetet vesz igénybe

az idegek regenerálódása még több idő, az átmeneti érzészavar miatt furcsa bizsergő, szúró fájdalmat érezhetünk

A Pro-Sil ilyen esetben tökéletes megoldás. Olyan diszkrét védelmet biztosít, amely nem látható, Sport változata pedig a káros napsugárzástól is védi a gyógyuló heget.







További információkért és árakért keresse:


Kövessen minket Facebookon:

2014. március 26., szerda

UV védelem

Szerencsére egyre aktuálisabbá válik a napsugárzás elleni védelem kérdése.
A múlt szombatot egész nap szabadban töltöttem, és leégett az arcom... na nem nagyon, csak kipirosodott.
Viszont egyértelművé vált, hogy enyhe nap ide vagy oda, most már erre is figyelni kell, ha árnyékmentes helyen tartózkodunk.



Érdekes, hogy a Pro-Sil Sportra még nem érkezett megrendelés, pedig ugyanannyiba kerül mint a sima, ugyanazt tudja, csak még pluszban 15 faktoros nap elleni védelemmel rendelkezik, ami fontos a hegnek. Képzeljünk egy egy leégett heget.... nem elég, hogy a bőr vékonyabb és sérülékenyebb, még át is ég...


2014. március 25., kedd

Házi munkák és környezeti ártalmak - folyt köv.

Ma újra lefotóztam a heget a csuklómon. A képen látható, mennyit javult. Biztos, hogy sokat számított, ami szemmel látható volt: a szilikon réteg megvédte a heget és a környező bőrt a környezeti hatásoktól (ami most így tavasszal főleg a kiszáradás = húzódás). 





Termékekről a blogon kívül itt lehet többet megtudni:


és van Facebook oldalunk is:

2014. március 20., csütörtök

Házi munkák és környezeti ártalmak

Valamelyik nap mikor bejött a jó idő és 3/4-es ujjú felsőt vettem láttam meg, hogy a csuklóm felső részén van egy nagy sötétbarna varr. Állandóan szemembe tűnt. Gépelésnél, evésnél, mindig ott volt a periférikus látómezőben.
Most a varr leesett, és valamivel jobb a helyzet, mert a heg rózsaszín, de eldöntöttem, hogy ezt most már kezelni fogom, mert így is annyi heg és horzsolás van a kézfejemen, ráadásul jellemzően a balon, pedig jobb kezes vagyok.
Így jár aki motort és kerékpárt szerel, kutyázik és tengerimalacai vannak, emellett kertet rendez és mindezek után takaríthat is :)




Ps. ma elfelejtettem elhozni a kis Pro-Sil stiftemet, és a heg teljesen ki van száradva :( Általánosságban a kezem ki van száradva a bringával járástól, de most legalább látom, hogy eddig a heg legalább tényleg védve volt a szilikon alatt.

2014. március 18., kedd

Zsírleszívás

A zsírleszívás rövid története

Először az 1920-as években kísérletezett vele egy francia sebész, Charles Dujarier francia, az első sikerek azonban ehhez képest csak jóval később, 1974-ben jöttek. A megvalósítható zsírleszívás gyakorlatát két amerikai sebész fejlesztette ki, akik nem meglepő módon magyar származással büszkélkedhettek: Árpád és Giorgio Fisher. A beavatkozást Olaszországban végezték el, egy üreges cső ún. kanül segítségével. Munkájukat 1976-ban publikálták, a megfelelő eredmények elérése után.
A fejlődés aztán végül csak visszavezet Franciaországba. 1978 környékén Pierre Fournier segített nyilvánosságra hozni és ismertté tenni a Fisher testvérek által kifejlesztett technikát.

Kezdetben a felesleges zsírt úgynevezett száraz technikával távolították el, mely nagy vérveszteséggel járt. Ennek kiküszöbölése érdekében Dr. Yves-Gerard Illouz kifejlesztett egy technikát, melyet „nedves technikának” neveztek el. Ennek során desztillált víz segítségével csökkenteni tudták a vérveszteséget.
A nagy áttörést a rezgő kanülök alkalmazása (PAL módszer) hozta, melyek fellazítják a zsírsejteket, így könnyebbé válik azok eltávolítása.

Ennél azonban még több módszer van a felesleges zsír eltávolítására:

SAL-módszer (Suction-assisted liposuction): A hagyományos zsírleszívás. A bőrön ejtett metszéseken keresztül kanült vezetnek a bőr alá, majd fellazítják a zsírszövetet és azokat vákuum segítségével eltávolítják. Az eljárás során a sebész mechanikus fel-lemozgással végzi a zsírszívást.

LAL- módszer (Laser assisted liposuction): Az ún. lézeres zsírleszívás során roncsolt zsírszövet a nyirokkeringésen keresztül ürül ki a szervezetből 2-4 hónap alatt, ekkorra alakul ki a végleges eredmény. Nagyobb területek kezelésére nem alkalmas, illetve gyakran okoznak vele égési sérüléseket. Hatékonyságát a mai napig megkérdőjelezik.

UAL- módszer (Ultrasound-assisted liposuction): Ttöbbnyire az 1980-90-es években alkalmazták. Egy speciális kanült használnak, amely továbbítja a szervezetben az ultrahangos rezgést, így törve szét a zsírsejtek falait, illetve hatására a zsírszövetek cseppfolyosódnak, megkönnyítve a zsírleszívást. Hátránya az, hogy az ultrahang hullámok olyan területekre is eljutnak, melyet nem szeretnénk a kezelés alá vonni, így sokkal nagyobb a zsírleszívás utáni bevérzés esélye.

WAL- módszer (Water-assisted liposuction): A legújabb módszer, ahol desztillált vízsugár segítségével lazítják a zsírszöveteket. Egyelőre nem alkalmazzák széles körben.


Fontos!

A zsírleszívás elterjedtségének ellenére speciális plasztikai sebészeti beavatkozás, melyet sokan és sokféleképpen végeznek. Emiatt a pácienseknek és érdeklődőknek nehéz különbséget tenniük, illetve döntést hozniuk. Érdemes tisztázni, hogy a zsírleszívás nem testsúlycsökkentő módszer! Ha egyszerre 3-4 liternél, azaz 2-3 kilónál nagyobb mennyiséget szívnak le, annak súlyos kockázata lehet (trombózis, embólia), még intenzív utókezelés esetén is. Ugyanakkor sokan kis beavatkozásként kezelik, pedig ugyanúgy a legnagyobb gondosságot igényli, mint bármelyik plasztikai sebészeti műtét.

Egy másik fontos tudnivaló, hogy a beavatkozást csak akkor érdemes elvégezni, ha a területen lévő bőr rugalmassága és mennyisége alapján képes lesz egyenletesen letapadni az alapjához. Olyan esetekben, ahol a bőr a zsírtöbblet miatt lóg ez nem várható. A bőr letapadását és folyadék felgyülemlésének megakadályozását speciális kompressziós ruházat biztosítja.

Különböző területeken lehet zsírleszívást végezni: toka, nyak, felkar, deréktájék, has, csípő, tompor, combok és térdek belső felszínei, lábszárak bokák feletti részei, mellkasfal, lapockák alatti területek a háton. Tévhit, hogy kitartó sportolással a többi területhez képest aránytalanul nagyobb zsírpárnák külön-külön lefogyaszthatók, mert mire ez bekövetkezik, máshol, ahol ez előnytelen, már sokkal inkább „elfogy” a zsírszövet. E jelenség oka, hogy ezek a területek a tartalékok, csak olyan mértékű zsírégetésnél fogy el innen a zsírszövet, amikor a páciens már bánja, hogy máshonnan teljesen elfogyott, melle kisebb lett, arca laposabb.

Nem kell attól félni, hogy a leszívott területre újra visszarakódik a zsír! A zsírsejtek újszülöttkor után csak hízni, vagy fogyni tudnak, de szaporodni nem! Ha tehát a kellő technikával végzett zsírleszívás után a páciens csak eszik – eszik, és nem mozog, és ezért meghízik, akkor csak annak arányában fog meghízni, ahol és amennyi zsírszövet maradt. A leszívott területen maradt kevés zsír (pár mm. vastagot muszáj hagyni a bőr alatt és az izomréteg felett az egyenetlenségek elkerülésére) csak kevéssé fog meghízni, míg az a terület, ahol beavatkozás nem történt, arányaiban sokkal jobban meghízik tehát az elért eredmény a többi testtájékhoz képest tartós!


A cikk részleteiben a http://newcontour.hu/ oldal tartalmából merített.





2014. március 12., szerda

Esetvideó

Azt alábbi kis videóban azt a fiút mutatják be, akinek esetképei szerepeltek már az "előtte-utána" fotók között.
A fiút egy kutya harapta meg az arcán, a heg pedig először elég csúnyán alakult. Kezelésére Pro-Sil Sport szilikon stiftet használtak, ami 15 faktoros UV védelmet is biztosít.





a termékekről és árakról itt tájékozódhat:


követhet minket Facebookon
 Hegkezelők Facebook

Császármetszés

Nem a császármetszés utáni hegekről, hanem magáról az eljárásról, annak gyakoriságáról szól az a cikk, amit érdekesnek találtam:

A császármetszés a leggyakrabban végzett műtétes beavatkozás a fejlett országokban az ezredforduló óta.A császármetszés aránya az elmúlt évtizedekben emelkedett, és ez mind a szakmai, mind a laikus közvéleményt egyaránt foglalkoztatja.

Az Európai Unió országaiban változatos a császármetszések aránya, 2000-ben ez átlagosan 20,5%, 2004-ben 23,6%-ra emelkedett.
Hazánkban is megfigyelhető a nemzetközi tendencia, az országos gyakoriság 1990-ben 10% körüli volt, ami a 2000-es évek elejére megduplázódott, 2006-ban pedig már közel 30% volt.


Veszéyes-e a műtét?
Van-e magzati kockázati tényező?
Mennyire lehet tiszteletben tartani ha az anya császárral szeretne szülni?

Olvassák el a teljes cikket:







követhetnek minket Facebookon
 Hegkezelők Facebook


2014. március 4., kedd

UV sugárzás veszélyei

Lassan kitavaszodik, alig várjuk a napsütéses, enyhe időt! Bizonyára mindenkinek megvannak a saját praktikái, ahogy a nyárra, meleg időre, az egyre könnyedebb öltözködésre készül. Ahogy bőrünk előkerül a ruha alól egyrészt fellélegzik, másrészt olyan hatásoknak lesz kitéve, amitől eddig a ruha megóvta.
Ilyen a szél, esetleges hirtelen hűvösebbre forduló időjárás, UV sugárzás, főleg, ha úgy döntünk, a nyári leégés ellen szoláriumozással védekezünk.

Az UV sugárzás nem csak egészséges bőrfelületnek tesz rosszat, hanem a hegek szép gyógyulását is hátráltathatja.

az eumet.hu segítségével is nyomon követhetjük az UV sugárzás alakulását


SZOLÁRIUM vagy NAPOZÁS?

Kevesen ismerjük a szoláriumok, barnító berendezések pontos hatásmechanizmusát. A szolárium csövei a gyors barnítás érdekében jóval erősebb sugarakat bocsátanak ki, mint ami hazánkban a szabad ég alatt érhet minket. A jobb minőségű szoláriumok csak hosszú hullámú, UV-A sugarakat adnak le, ebből van azonban a kevesebb. Többségük kis mennyiségben gyulladást elősegítő UV-B sugarakat is leadnak. No persze, a természetes napfényben ez a sugárfajta nagyobb mennyiségben fordul elő.
Az UV-A sugarak a bőr gyors, de nem tartós barnulását idézik elő, mélyre hatolnak. Az UV-B sugarak nem hatolnak mélyre, csak a bőr felső rétegét réik el. Ezeknek köszönhető a bőr természetes védőrendszerének kialakulása is (bőr vastagodása, melanin termelődése). 
A bőrtípusnak nem megfelelő, vagy túl gyakori szoláriumozás miatt hasonló károsodásokra lehet számítani mint az ésszerűtlen napozásnál, pl. felégés, kávé színű foltok, bőrszárazság. Azok a bőrelváltozások, amelyek egyértelműen az UV-A sugarak számlájára írhatóak csak évekkel később jelentkeznek: roncsolódnak a kötőszöveti rostok, aminek következtében a bőr idővel elveszti rugalmasságát. E rostok vízmegtartó-képességének csökkenése következtében a bőr dehidrálttá, szárazzá, ráncossá változik, korán megöregedik.

Emiatt mondják, hogy a szoláriumozás adott esetben rosszabbat tesz a bőrrel, mint a fokozatos napozás, hiszen a még fel nem készült, kevésbé védett bőrbe hirtelen jutnak be az UV-A sugarak.


Szilikon stift UV védelemmel

Biodermis Pro-Sil Sport 

A Biodermis Pro-Sil szilikonos stiftje már 15 faktoros UV védelemmel is kapható. Ára megegyezik a hasonló kiszerelésű normál stiftével.


Webshopunkban még nem található meg, de elérhetőségünkön rendelhető:


Kövessen minket Facebookon
Hegkezelők Facebook